چ. اکتبر 5th, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از رسانه عصر فناوری

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

عنکبوت های جهنده بدون شک زیباترین عنکبوت ها هستند. گروهی از دانشمندان مانند اینکه قبلاً به اندازه کافی جذاب نبودند، وضعیتی شبیه به خواب REM را در عنکبوت‌ها مشاهده کردند که به احتمال خوابیدن آنها منجر می‌شود. هنوز در مراحل اولیه تحقیق در مورد آنچه که در مورد عنکبوت ها می گذرد، است، اما نتایج اولیه شگفت انگیز است.

دانیلا روسلر بوم شناس از دانشگاه کنستانز و مؤسسه رفتار حیوانات ماکس پلانک در آلمان نویسنده اصلی گزارشی درباره عنکبوت های پرنده است که این هفته در مجله PNAS منتشر شد. Roessler به توییتر برای ارائه یک خلاصه ای از یافته های مطالعه.

روسلر تصاویر ویدئویی از پریدن عنکبوت ها را در تاپیک توییتر به اشتراک گذاشت. “فازهای منظم چرخاندن پاها و تکان دادن با حرکات کنترل نشده به نظر می رسید. با یادآوری بسیاری از سگ ها یا گربه های خوابیده، پرسیدیم: آیا این خواب REM است؟” این محقق توییت کرد.

انسان و برخی دیگر از حیوانات تجربه می کنند خواب حرکت سریع چشم (REM)، حالتی که با خواب دیدن همراه است. ممکن است این حالت را در عمل دیده باشید که چشمان سگ یا گربه‌تان در زیر پلک‌های بسته می‌چرخد و پاها یا پاهایی که انگار در حال تعقیب چیزی هستند تکان می‌خورند.

عنکبوت ها چشمان خود را مانند انسان حرکت نمی دهند، اما شبکیه چشم خود را حرکت می دهند. خوشبختانه برای دانشمندان، عنکبوت‌های جوان جهنده بسیار شفاف هستند، بنابراین تیم حرکات شبکیه ماهی‌های عنکبوتی را در حالی که عنکبوتی‌ها برای استراحت در شب با نخ‌های ابریشمی آویزان می‌شدند، ردیابی کردند. این تیم ساعت‌ها و ساعت‌ها ویدیو ضبط کردند و عنکبوت‌ها را با پاهای خمیده و تکان‌خورده در حالی که شبکیه‌شان در حال حرکت بود مشاهده کردند – ترکیبی که حالت خواب REM را نشان می‌دهد.

در این گزارش آمده است که حملات حرکتی شبکیه با مدت زمان و فواصل منظم که در طول شب افزایش یافته است، ثابت بوده است.

دانشمندان حاضر نیستند اعلام کنند که عنکبوت های در حال پریدن رویا می بینند، اما روسلر زنگ زد امکان “شوق آور”. “ما باید نگاه دقیق‌تری به نحوه خواب جهانی REM و رفتارهای مشابه REM در سراسر قلمرو حیوانات داشته باشیم.” روسلر توییت کرد. “احتمالاً چیزهای زیادی وجود دارد که می توانیم از این بیاموزیم، زیرا حتی در انسان خواب REM هنوز یک راز بزرگ است.”

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

منبععصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.