ج. اکتبر 7th, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از رسانه عصر فناوری

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

چه اتفاقی می افتد

انویدیا فناوری جدیدی را اعلام کرد که به توسعه‌دهندگان متاورس اجازه می‌دهد آواتارهای واقعی بسازند که می‌توانند چهره انسانی متحرکی را به رایانه‌هایی ببخشند که مردم با آن‌ها به صورت آنلاین در تعامل هستند.

چرا مهم است

متاورس اگر می‌خواهد از پتانسیل‌هایش در حوزه‌های سه بعدی جدید برای کار، یادگیری، معاشرت و مسخره کردن استفاده کند، به ابزارهای محاسباتی جدیدی نیاز دارد، و فناوری انویدیا نیز در نهایت می‌تواند به انسان‌ها ظاهر جدیدی به صورت آنلاین بدهد، نه فقط ربات‌ها.

احتمالاً به تعامل صوتی با دستیارهای دیجیتالی مانند الکسا و سیری عادت کرده اید. اکنون، انویدیا فکر می‌کند که این صداها باید چهره‌های دیجیتالی داشته باشند.

روز سه‌شنبه، غول تراشه‌ها از Avatar Cloud Engine خود رونمایی کرد، ابزاری برای ساخت مدل‌های سه‌بعدی انسان‌های سخنگو که انویدیا امیدوار است روشی باشد که ما با رایانه‌ها و شاید با سایر افراد در تعامل داریم. متاورس.

این ابزار از تجربه انویدیا با گرافیک سه بعدی و فناوری هوش مصنوعی، که نحوه درک و ارتباط کامپیوترها با زبان طبیعی را متحول کرده است. جنسن هوانگ، مدیر اجرایی شرکت، ACE را همزمان با کنفرانس گرافیک کامپیوتری Siggraph در ونکوور رونمایی کرد.

آواتارهای پیشرفته ای مانند آنهایی که ACE می توانند امکان پذیر کنند گام بعدی در تعامل کامپیوتری هستند. در قلمروهای دیجیتال سه بعدی که طرفداران متاورس مانند متا و انویدیا امیدوارند همه در آن ساکن شویم، چهره ای شبیه به انسان می تواند به ما در مدیریت سرمایه گذاری، گشت و گذار در یک ساختمان آپارتمانی یا یادگیری نحوه بافتنی کمک کند.

Rev Lebaredian، معاون فناوری شبیه‌سازی انویدیا در یک نشست خبری گفت: «این روبات‌ها برای ما ضروری هستند، زیرا ما جهان‌های مجازی می‌سازیم که از دنیای واقعی غیرقابل تشخیص هستند.» او گفت که آواتارها “در مسیری برای قبولی در آزمون تورینگ قرار دارند”، به این معنی که انسان ها نمی توانند تشخیص دهند که با یک انسان صحبت می کنند یا یک ربات.

با این حال، انویدیا برای رسیدن به آن آینده با چالش های زیادی روبرو خواهد شد. مهم‌ترین آنها «دره‌ی عجیب» است که در آن بازنمایی‌های دیجیتالی انسان‌ها ترکیبی از واقعی و مصنوعی است. برای مغز انسان‌هایی که به چیزهای واقعی عادت کرده‌اند، شبیه‌سازی‌های نه چندان واقعی می‌توانند ترسناک و نه قانع‌کننده باشند.

سوال دیگر این است که آیا متاورس به هیاهوی امروزی عمل خواهد کرد؟ انویدیا متاورس را به‌عنوان جانشین سه‌بعدی بصری غنی برای وب می‌بیند و فیس‌بوک آنقدر به متاورس اعتقاد دارد که نام خود را متا تغییر داد. به گفته شرکت تحلیلی Forrester، با این حال، تاکنون تنها 23 درصد از بزرگسالان آمریکایی با متاورس آشنا هستند و این تعداد در جاهای دیگر حتی کمتر است.

با این حال، فناوری آواتار می‌تواند در نحوه نمایش آنلاین خود نقش اساسی داشته باشد، نه فقط در نحوه چت کردن با ربات‌ها. شبکه‌ای از چهره‌های امروزی در یک کنفرانس ویدیویی زوم می‌تواند به نسخه‌های سه‌بعدی واقع‌گرایانه‌ای از خودمان تبدیل شود که دور یک میز کنفرانس مجازی در متاورس نشسته‌ایم. هنگامی که زمان چیزی کمتر جدی است، رایانه‌هایی که چهره ما را اسکن می‌کنند می‌توانند فوراً عبارات ما را روی شخصیت‌های آنلاینی که دیگران می‌بینند، مانند یک شخصیت کارتونی، اعمال کنند.

انویدیا آواتارها را نه تنها به‌عنوان چهره‌های متحرک، بلکه به‌عنوان روبات‌های تمام عیار می‌بیند که اتفاقات را درک می‌کنند، از دانش خود استفاده می‌کنند و بر اساس آن عمل می‌کنند. جنسن هوانگ، مدیر اجرایی، در سخنرانی Siggraph خود گفت که این هوشمندها آنها را به عوامل تعاملی غنی در متاورژن تبدیل خواهند کرد.

“آواتارها جهان های مجازی را پر می کنند تا به ما کمک کنند چیزهایی ایجاد و بسازیم، سفیر برند و نماینده خدمات مشتری باشیم، به شما کمک کنند چیزی را در یک وب سایت پیدا کنید، سفارش خود را به صورت مستقیم دریافت کنید، یا یک طرح بازنشستگی یا بیمه را توصیه کنید.” هوانگ گفت.

یک آواتار انویدیا تولید کرد که شبیه مردی با پیراهن یقه‌دار است

طراح تراشه‌های گرافیکی Nvidia امیدوار است که سخت‌افزار و نرم‌افزار آن به مردم اجازه دهد آواتارهای متحرک و واقعی بسازند.

Nvidia

انویدیا برای بهبود آواتارهای خود، فناوری هوش مصنوعی به نام Audio2Face را توسعه داد که بیان آواتار را با کلماتی که می گوید مطابقت می دهد. ابزار مرتبط Audio2Emotion حالت چهره را با توجه به ارزیابی خود از احساسات در کلمات تغییر می‌دهد، با کنترلی که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد احساسات را شماره‌گیری کنند یا یک آواتار آرام ارائه دهند.

سیمون یوئن، مدیر ارشد فناوری آواتار گفت: همه اینها بر روی یک چارچوب سه بعدی شامل اسکلت و ماهیچه های انسان ساخته شده است. انویدیا به افراد اجازه می‌دهد یک عکس را به مدل آواتار بکشند، که سپس یک مدل سه‌بعدی از آن شخص در حال پرواز ایجاد می‌کند. انویدیا همچنین کنترل‌هایی را برای ایجاد تار به تار مو با قابلیت کوتاه کردن و حالت دادن به آن ارائه می‌کند.

انویدیا از فناوری های زیادی استفاده می کند. اگر متاورس فراگیر شود، می تواند به معنای بازار جدید بزرگی برای پردازش گرافیک سه بعدی باشد که در زمانی که سایر مشاغل آن در معرض خطر هستند، به وجود می آید.

روز دوشنبه، انویدیا نسبت به سود سه ماهه بدتر از حد انتظار هشدار داد زیرا نگرانی های اقتصادی مصرف کنندگان فروش سخت افزار بازی های ویدیویی را کاهش داد. را تراشه های هوش مصنوعی که انویدیا به مشتریان مرکز داده می فروشد آنطور که می‌خواستیم پیش نرفت. جای تعجب نیست که انویدیا می خواهد همه ما را در حال چت با آواتارها در متاورس ببیند.

هوانگ گفت: متاورژن «تکامل بعدی اینترنت» است. او پیش‌بینی کرد: “متافوره اینترنت سه‌بعدی است، شبکه‌ای از جهان‌های مجازی پیوسته، پایدار. متاورز صفحات وب دو بعدی را به فضاها و جهان‌های سه بعدی گسترش می‌دهد. پیوندهایپرپیوند به پرش بین جهان‌های سه بعدی تبدیل می‌شود.”

یکی از مشکلات مهم این چشم انداز این است که هنوز استانداردی برای توسعه دهندگان وجود ندارد که به روشی که صفحات وب را با استاندارد HTML ایجاد می کنند، قلمروهای فراجهانی ایجاد کنند. برای حل این مشکل، انویدیا از قالبی به نام Universal Scene Description که در ابتدا در استودیوی انیمیشن سینمایی پیکسار ساخته شده بود، پشتیبانی و گسترش می‌دهد.

انویدیا سخت در تلاش است تا دلار را افزایش دهد تا بتواند دنیای سه بعدی پیچیده و در حال تغییر را مدیریت کند، نه فقط مجموعه ای از صحنه های از پیش برنامه ریزی شده که فریم های فیلم های پیکسار را تشکیل می دهند. از دیگر متحدان انویدیا می توان به اپل، ادوبی، اپیک گیمز، اتودسک، بی ام و، استودیو انیمیشن والت دیزنی، Industrial Light and Magic و Dreamworks اشاره کرد.

شرکت تحلیلی ABI Research نیز USD را دوست دارد و می‌گوید که محصول Omniverse انویدیا برای تقویت قلمروهای سه‌بعدی به اثبات ارزش خود کمک کرده است و با وجود توسعه‌های متاورس زیاد، دیگر رقبای ظاهر نشده‌اند.

ABI در بیانیه ای گفت: «در غیاب جایگزینی از قبل موجود، ABI Research با موضع انویدیا برای تبدیل دلار به یک استاندارد متاورس اصلی – هم از نظر شایستگی فنی و هم برای سرعت بخشیدن به حرکت در اطراف متاورس، موافق است».

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.