چ. اکتبر 5th, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از رسانه عصر فناوری

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

بر اساس پرونده‌های نظارتی که روز سه‌شنبه منتشر شد، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اخیراً ۷.۹۲ میلیون سهام این خودروساز را به ارزش حدود ۶.۹ میلیارد دلار فروخته است.

این فروش سهام که بین 5 و 9 آگوست انجام شد، در بحبوحه نبرد حقوقی بین ماسک و توییتر انجام شد که این کارآفرین میلیاردر پیشنهاد خرید آن را به قیمت 44 میلیارد دلار در اوایل سال جاری میلادی داد اما از آن زمان به توییتر اطلاع داده است که به توافق پایان می دهد. ماسک اعتراف کرد که بار مالی احتمالی در تصمیم او برای فروش سهام نقش داشته است.

“در صورت (امیدوارم بعید) که توییتر این معامله را مجبور به بستن *و* برخی از شرکای سهام نمی‌کند، مهم است که از فروش اضطراری سهام تسلا جلوگیری شود.” ماسک در توییتی گفت سه شنبه عصر. او همچنین نوشت که فروش سهام تسلا تمام شده است و اگر معامله تسلا بسته نشود، دوباره خریدار خواهد شد.

ماسک گفته است که توییتر او را با امضای قراردادی 44 میلیارد دلاری برای خرید این پلتفرم رسانه‌های اجتماعی “گوک زده” کرده و در تلاش است تا از این معامله خارج شود. توییتر در ماه ژوئیه با شکایت علیه ماسک برای اجرای قرارداد ادغام پاسخ داد و مدعی شد که میلیاردر در تلاش است تا از خرید شرکت خارج شود زیرا ثروت شخصی او کاهش یافته و بنابراین خرید گران‌تر شده است.

ماسک ادعاهای توییتر و ادعاهایی مبنی بر اینکه توییتر در ارائه اطلاعاتی به او برای تأیید اینکه کمتر از 5 درصد از بیش از 220 میلیون کاربر روزانه توییتر متمرکز بر هرزنامه یا جعلی هستند را رد کرد، معیاری مهم برای درک تجارت تبلیغات توییتر. این میلیاردر ادعا می کند که توییتر اطلاعاتی را که ارزش شرکت را روشن می کند، نادرست معرفی کرده یا حذف کرده است.

انتظار می رود توییتر و ماسک در 17 اکتبر در صورتی که به توافق نرسند محاکمه شوند. سهامداران توییتر قرار است در نشستی ویژه در 13 سپتامبر به این معامله رای دهند.

ماسک در ماه آوریل پس از اعلام معامله خود برای خرید توییتر، حدود 8.5 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت. وقتی تسلا پیشنهاد خود را برای توییتر اعلام کرد، سهام تسلا با قیمت 1145 دلار معامله می شد. قیمت سهام از آن زمان تاکنون بیش از 25 درصد کاهش یافته است.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

منبععصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.