چ. اکتبر 5th, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از رسانه عصر فناوری

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

Crypto وضعیت بدی دارد. بیت کوین و اتر، دو ارز دیجیتال بزرگ، بیش از 50 درصد از آغاز سال کاهش یافته اند. این تنها معامله گران رمزارز نیستند که درد را احساس می کنند. صرافی های کریپتو نیز هستند. روز سه‌شنبه، کوین‌بیس، بزرگ‌ترین صرافی ایالات متحده، زیان 1.094 میلیارد دلاری را در سه ماهه دوم گزارش کرد.

وقتی سه ماهه شروع شد، در اول آوریل، بیت کوین 46000 دلار و اتر 3450 دلار بود. در پایان سه ماهه در 30 ژوئن، این قیمت ها به ترتیب به 19900 دلار و 1070 دلار کاهش یافت. Coinbase یک صرافی است که در آن سرمایه گذاران رمزارز می توانند بیش از 50 ارز دیجیتال مختلف را خریداری و معامله کنند. Coinbase یکی از معدود شرکت‌های رمزنگاری است که در آوریل 2021 به صورت عمومی معامله می‌شود.

این یک تغییر شدید نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته است. در سه ماهه دوم سال 2021، زمانی که کریپتو رونق تاریخی را تجربه می کرد، کوین بیس از سود خالص 1.6 میلیارد دلاری برخوردار بود. تا پایان سال مالی در سیاهی باقی ماند و به ترتیب در سه ماهه سوم و چهارم به ترتیب 400 و 840 میلیون دلار درآمد داشت و در سه ماهه اول سال 2022 430 میلیون دلار از دست داد.

در پایان سه ماهه اول، مشتریان کوین بیس ۲۵۶ میلیارد دلار دارایی روی پلتفرم آن داشتند. تا پایان سه ماهه بعدی، این مبلغ با 63 درصد کاهش به 96 میلیارد دلار رسیده بود که هم نتیجه کاهش ارزش کریپتوها و هم به دلیل نقدینگی مشتریان از تراشه های خود برای ارزهای فیات بود.

بر اساس نامه ای به سهامداران، کوین بیس دارای 6.2 میلیارد دلار پول نقد و 428 میلیون دلار دیگر دارایی های رمزنگاری شده است.

این شرکت تا حد زیادی عامل این ضرر را به عهده گرفت شرایط اقتصاد کلان که جرقه رکود گسترده‌تری را در کریپتو ایجاد کرد. هنگامی که فدرال رزرو در ماه مه شروع به افزایش نرخ بهره برای مبارزه با تورم فزاینده کرد، دارایی های سفته بازانه، از جمله شرکت های فناوری که هنوز پایگاه های عظیم کاربران را به سودهای کلان تبدیل نکرده اند، بلافاصله ضربه خوردند. با توجه به اینکه کریپتو یکی از سوداگرانه ترین دارایی ها است، افت ارزش به ویژه شدید بوده است.

این قبل از فروپاشی لونا، یک توکن با ارزش بازار 15 میلیارد دلاری، باعث ایجاد یک اثر مسری شد چندین شرکت ارز دیجیتال اعلام ورشکستگی کردند.

در نامه ای به سهامداران، رهبری کوین بیس از رکود کریپتو به عنوان یک دست انداز در جاده نوشت و یک یادداشت خوش بینانه در مورد آینده بیان کرد.

در این نامه آمده است: «رکود فعلی به سرعت و خشمگینانه رخ داد و ما شاهد رفتار مشتریان هستیم که آینه بازارهای گذشته است. در طول این بازارهای نزولی، ما همچنان بر روی ساخت محصولات عالی متمرکز می‌شویم… هر چرخه رمزنگاری به دلیل نوآوری‌های ایجاد شده در طول چرخش‌های نزولی، بالاتر از چرخه قبلی قرار گرفته است.»

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

منبع

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.