چ. اکتبر 4th, 2023

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از رسانه عصر فناوری

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

ایلان ماسک پس از اعتراف به این که اگر در نبرد حقوقی با توییتر شکست بخورد و مجبور به خرید پلتفرم رسانه اجتماعی شود، ممکن است به این سرمایه نیاز داشته باشد، 6.9 میلیارد دلار (5.7 میلیارد پوند) سهام تسلا را فروخته است.

مدیرعامل تسلا در ماه ژوئیه از قرارداد 44 میلیارد دلاری برای خرید توییتر کناره‌گیری کرد، اما این شرکت شکایتی را آغاز کرده و از او خواسته است که این معامله را تکمیل کند. دادگاهی در دلاور در ماه اکتبر برگزار خواهد شد.

ماسک در پیامی گفت: «در صورت (امیدوارم بعید) که توییتر این معامله را مجبور به بستن *و* برخی از شرکای سهام کند، مهم است که از فروش اضطراری سهام تسلا جلوگیری شود. توییت اواخر روز سه شنبه

در نظرات دیگری در توییتر در روز سه شنبه، ماسک در پاسخ به این سوال که آیا فروش سهام تسلا را به پایان رسانده است، پاسخ مثبت داد. او همچنین گفت که در صورت بسته نشدن قرارداد توییتر، دوباره سهام تسلا را خریداری خواهد کرد.

ماسک بیش از 30 میلیارد دلار از پول خود را برای تامین مالی این قرارداد متعهد کرده است که بیش از 7 میلیارد دلار از آن را گروهی از همکاران از جمله لری الیسون، سرمایه‌دار بزرگ فناوری، صندوق سرمایه‌گذاری دولتی قطر و بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان تامین کرده‌اند. بایننس.

ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، در ماه آوریل 8.5 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت و در آن زمان گفته بود که فروش دیگری برنامه ریزی نشده است. اما از آن زمان، کارشناسان حقوقی پیشنهاد کرده بودند که اگر ماسک مجبور به تکمیل خرید یا حل اختلاف با جریمه شدید شود، احتمالاً سهام بیشتری از تسلا را بفروشد.

هفته گذشته ماسک یک دادخواست متقابل علیه توییتر راه اندازی کرد و این پلتفرم را به اشتباه شمارش تعداد حساب های اسپم در این پلتفرم متهم کرد. توییتر به طور مداوم اعلام کرده است که تعداد حساب‌های اسپم در سرویسش کمتر از 5 درصد از پایگاه کاربرانش است که در حال حاضر کمتر از 238 میلیون نفر است. کارشناسان حقوقی گفته‌اند که ماسک برای متقاعد کردن قاضی که موضوع اسپم توییتر نشان‌دهنده یک «اثر نامطلوب مواد شرکت» است که ارزش شرکت را به‌طور قابل‌توجهی تغییر می‌دهد سخت خواهد بود و در نتیجه معامله را باطل می‌کند.

طبق پرونده های متعدد، ماسک حدود 7.92 میلیون سهام تسلا را بین 5 تا 9 آگوست فروخته است. او اکنون مالک 155 میلیون سهام تسلا یا کمی کمتر از 15 درصد از خودروساز برقی است.

آخرین فروش، کل فروش سهام تسلا توسط ماسک را در کمتر از یک سال به حدود 32 میلیارد دلار رساند. با این حال، طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ماسک به راحتی از جف بزوس به عنوان ثروتمندترین مرد جهان با ثروت تخمینی 250 میلیارد دلار جلوتر است.

سهام تسلا از زمانی که این خودروساز در 20 ژوئیه درآمدی بهتر از حد انتظار داشت، نزدیک به 15 درصد افزایش یافته است، همچنین با کمک لایحه آب و هوای دولت بایدن که در صورت تصویب، سقف اعتبار مالیاتی برای خودروهای الکتریکی را برداشته می‌شود.

ماسک همچنین روز سه‌شنبه گفت که می‌تواند پلتفرم رسانه اجتماعی خود را راه‌اندازی کند. هنگامی که یکی از کاربران توییتر از او پرسید که آیا به فکر ایجاد پلتفرم خود در صورت بسته نشدن معامله بود، او پاسخ داد: “X.com”.

با رویترز

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

منبععصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.