ج. سپتامبر 22nd, 2023

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از رسانه عصر فناوری

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

هیچ چیز نمی‌تواند تجربه تماشای فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه‌تان یا بازی‌های ویدیویی را بر روی بزرگ‌ترین صفحه‌نمایش ممکن کند. برای داشتن یک تجربه در صفحه نمایش بزرگ نیازی به تلویزیون ندارید. پروژکتورهای 4K می توانند دریافت کنند بزرگتر از هر تلویزیونی و به همان میزان املاک و مستغلات نگیرید. انگی که در مورد پروژکتورها وجود دارد این است که آنها گران هستند، اما قیمت مدل های 4K در سال های اخیر بسیار کاهش یافته است.

به یاد داشته باشید، هر چند، وضوح تنها یکی از جنبه های کیفیت تصویر است. پروژکتوری با نسبت کنتراست عالی، گستره رنگ، تصحیح کیستون و روشنایی می‌تواند به راحتی نسبت به یک پروژکتور 4K UHD که تنها رزولوشن بالاتری را به قیمت هر چیز دیگری ارائه می‌کند، جای خود را حفظ کند. بهترین پروژکتورهای 4K عملکرد عالی را در تمام جنبه های کیفیت تصویر به همراه وضوح 4K برای تصاویر واقعاً باورنکردنی ترکیب می کنند.

اگر آماده هستید سینمای خانگی خود را به سطح بالاتری ببرید، در اینجا بهترین پروژکتورهایی که می توانید برای محتوای 4K تهیه کنید آورده شده است. لیست ما را بررسی کنید بهترین پروژکتورهای سینمای خانگی برای سال 2022 اگر 4K HDR اولویت اصلی شما نیست، گزینه‌های بیشتر و اغلب ارزان‌تر را انتخاب کنید. یا اگر قابل حمل بودن دغدغه اصلی شماست، ما نیز فهرستی داریم که به شما کمک می کند پروژکتور قابل حمل در حال حرکت کردن

جفری موریسون/CNET

سینمای خانگی اپسون 5050UB بهترین پروژکتور 4K همه جانبه است زیرا تعادل کاملی بین کیفیت تصویر و قیمت دارد. نسبت کنتراست عالی، همراه با روشنایی چشمگیر و رنگ دقیق، همه با جزئیات بهتر از آنچه با یک پروژکتور 1080p ممکن است، و شما همه قطعات را برای یک تصویر فوق العاده در اختیار دارید. این پروژکتور UHD ارزان نیست، اما در مقایسه با سایر پروژکتورهای 4K، کیفیت تصویر را افزایش می دهد. جابه‌جایی گسترده لنز و زوم موتوری روی کیک است.

بررسی Epson Home Cinema 5050UB ما را بخوانید.

هشدارهای قیمت برای Epson Home Cinema 5050UB دریافت می‌کنید

جف موریسون/CNET

Epson LS11000 از یک فناوری کاملاً متفاوت برای ایجاد نور استفاده می کند: لیزر! اکثر پروژکتورهای دیگر به جای آن از لامپ های UHP استفاده می کنند که لامپ های جلالی هستند. این به LS11000 اجازه می دهد تا تصویری روشن و رنگارنگ با زمان راه اندازی و خاموش شدن سریع تر، بدون تعویض لامپ و نسبت کنتراست پویا بهتر ایجاد کند. اگرچه در ابتدا گران‌تر از HC5050 است، اما در طول عمر پروژکتور قیمت آن تقریباً یکسان خواهد بود. 5050 در چند زمینه بهتر عمل می کند، اما به طور کلی LS11000 تصویری رنگارنگ و با جزئیات بالا ایجاد می کند.

بررسی سینمای خانگی اپسون LS11000 ما را بخوانید.

در حال دریافت هشدارهای قیمت برای سینمای خانگی اپسون LS11000 هستید

جفری موریسون/CNET

سونی VPL-VW325ES یک نژاد اصیل در میان پونی ها، پورشه در میان فولکس واگن ها، خیره کننده مطلق با برچسب قیمت مناسب است. نسبت کنتراست، که به راحتی مهمترین جنبه کیفیت کلی تصویر است، بهتر از Epson 5050 و به طور قابل توجهی بهتر از هر پروژکتوری است که هزینه قابل توجهی بالاتری ندارد. و این چیزی را می گوید، زیرا خود سونی به طور قابل توجهی بیشتر از هر پروژکتور دیگری در این لیست قیمت دارد. اگر قیمت چیزی نیست، کیفیت تصویر با وضوح 4K باورنکردنی است.

بررسی Sony VPL-VE325ES ما را بخوانید.

هشدارهای قیمت Sony VPL-VW325ES (مشکی) را دریافت می‌کنید

جف موریسون/CNET

Optoma UHZ50 مانند Epson LS11000 از لیزر برای ایجاد نور استفاده می کند. لیزر آبی UHZ50 با یک فسفر زرد جفت شده است و نتیجه یک تصویر روشن و پر جنب و جوش است. جزئیات فوق العاده است و به سرعت روشن و خاموش می شود و زندگی با آن را آسان می کند. همچنین نسبتاً ساکت است. نسبت کنتراست برای یک پروژکتور DLP بسیار خوب است، اما به خوبی پروژکتورهای LCD و LCOS در این لیست نیست. قاب کوچک و ارزان قیمت نیز دارای حداقل زوم و جابجایی لنز است که قرار دادن آن در برخی اتاق‌ها را نسبت به گزینه‌های سونی و اپسون در این مجموعه سخت‌تر می‌کند. با این حال، به طور کلی، یک پروژکتور عالی است.

بررسی Optoma UHZ50 ما را بخوانید.

هشدارهای قیمت برای پروژکتور لیزری Optoma UHZ50 Smart 4K UHD دریافت می‌کنید

جفری موریسون/CNET

UHD35 موارد زیادی را در قاب کوچک و قیمت پایین خود بسته بندی می کند. می تواند نور زیادی را پرتاب کند، رنگ های دقیقی تولید می کند و جزئیات بسیار خوبی دارد. نسبت کنتراست عالی نیست، اما در بین پروژکتورهای 4K در این بازه قیمت، بسیار متوسط ​​است. و این قیمت واقعاً بزرگترین نقطه فروش UHD35 است. کیفیت تصویر عالی را تنها با چند صد دلار نسبت به بهترین پروژکتورهای 1080p ارائه می دهد. تغییر لنز یا زوم زیاد را ارائه نمی دهد، اما اگر در اتاق شما جا می شود، راه بسیار خوبی برای دریافت 4K با بودجه است.

بررسی Optoma UHD35 ما را بخوانید.

هشدارهای قیمت Optoma UHD35 را دریافت می‌کنید

جفری موریسون/CNET

BenQ HT3550i

رنگ عالی 4K با بودجه

BenQ HT3550i خروجی نور را با رنگ های عمیق عوض می کند. آنها به عمق پروژکتورهای ال‌جی UH810PW نیستند، اما غنی‌تر و قانع‌کننده‌تر از تولید بیشتر پروژکتورها هستند و 3550i تقریباً نیمی از قیمت ال‌جی است. با این حال، نسبت کنتراست آن فقط برای یک پروژکتور 4K متوسط ​​است، و خروجی نور بسیار کمتر از حد متوسط ​​است، به این معنی که تصویر آن مانند تصاویر سایر پروژکتورهای موجود در این لیست ظاهر نمی شود.

بررسی BenQ HT3550i ما را بخوانید.

محصولات دیگری که ما تست کرده ایم

لیزر کیهان Anker Nebula 4K: از آنجایی که دارای دسته و اندازه جمع و جور است، Cosmos Laser 4K از نظر فنی قابل حمل است، اما باتری ندارد، بنابراین باید آن را به برق وصل کنید. همچنین خوب و روشن است، اما نکات منفی دیگر – نداشتن زوم، متوسط کیفیت کلی تصویر و قیمت گزاف برای آنچه دریافت می کنید — آن را از لیست دور نگه دارید. بررسی پروژکتور لیزری Anker Nebula Cosmos 4K ما را بخوانید.

ال جی HU810PWقیمت HU810PW تقریباً برابر با Optoma UHZ50 است و همچنین یک پروژکتور DLP لیزری با وضوح 4K است. جابجایی لنز، زوم بهتری دارد و در کار بی صداتر است. با این حال، نسبت کنتراست بسیار ضعیف است، بنابراین به طور کلی به خوبی سایر پروژکتورهای 4K که آزمایش کرده‌ایم به نظر نمی‌رسد. بررسی LG HU810PW ما را بخوانید.

اپسون سینمای خانگی 2250: HC 2250 یک پروژکتور LCD 1080p عالی است. این پروژکتور به اندازه پروژکتورهای این لیست دقیق به نظر نمی رسد، اما روشن است و در غیر این صورت عالی به نظر می رسد. همچنین بسیار ارزان تر است. بررسی Epson Home Cinema 2250 ما را بخوانید.

بنکیو HT2050A: HT2050 چندین سال است که یکی از پروژکتورهای سینمای خانگی مورد علاقه ما بوده است. یعنی چیز جدیدی نیست. بنابراین نه به اندازه برخی گزینه های دیگر روشن است و نه 4K است. با این حال، به نظر می رسد فوق العاده و نسبتا ارزان است. بررسی BenQ HT2050A ما را بخوانید.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

نحوه خرید بهترین پروژکتور سینمای خانگی

5:32

چگونه پروژکتورهای 4K را آزمایش می کنیم

هر پروژکتوری که بررسی می کنیم از طریق آزمایش دقیق عینی و ذهنی انجام می شود. ویراستاران CNET محصولات و خدماتی را که در مورد آنها می نویسیم بر اساس شایستگی ویراستاری انتخاب می کنند. وقتی از طریق پیوندهای ما خرید می کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

برای اطلاعات بیشتر، بررسی کنید چگونه CNET پروژکتورها را آزمایش می کند.

سوالات متداول پروژکتور 4K

آیا به پروژکتور 4K نیاز دارم؟

همه پروژکتورهای متوسط ​​و رده بالا یا 1080p یا 4K هستند. در صفحه نمایش های بزرگ معمولی حتی یک سینمای خانگی معمولی، اغلب 100 اینچ یا بیشتر، تفاوت 4 برابری بین این وضوح کاملاً قابل توجه است.

با این حال، وضوح تنها یکی از جنبه های کیفیت تصویر است. یک پروژکتور عالی 1080p همیشه تصویری بهتر از یک پروژکتور 4K متوسط ​​ایجاد می کند. همانطور که گفته شد، وضوح اضافه شده مطمئناً ضرری ندارد و لایه جدیدی از واقع گرایی و جزئیات ظریف را به مواردی مانند بافت، مو، چین و چروک و موارد دیگر اضافه می کند.

آیا برای تهیه یک پروژکتور 4K باید پول را خراب کرد؟ قطعا نه، اما اگر بتوانید به راحتی آن را بپردازید، یک پروژکتور 4K خوب می تواند حماسی به نظر برسد.

چه نوع پروژکتوری باید تهیه کنید؟

پروژکتورهای LCD و Digital Light Processing رایج ترین فناوری ها هستند. پروژکتورهای سطح بالاتر اغلب از طرح های LCOS یا کریستال مایع روی سیلیکون استفاده می کنند. اینها به عنوان SXRD و DILA به بازار عرضه می شوند. LCOS تقریباً از هر نظر نسبت به LCD و DLP برتری دارد، اما به طور قابل توجهی گران تر است.

LCD (تقریباً منحصراً توسط اپسون استفاده می شود) و DLP هر دو نقاط قوت و ضعف خود را دارند. DLP معمولا واضح تر است، LCD اغلب روشن تر است. با این حال، هر دو فناوری تصاویر روشن و واضح ارائه می دهند. این بیشتر به مدل خاص پروژکتور مربوط می شود تا فناوری های خاص.

آیا برای تجربه بهتر پروژکتور به صفحه نمایش نیاز دارید؟

از نظر فنی می توان از هر سطح صافی برای نمایش تصویر خود استفاده کرد. این بسیار دور از ایده آل است، به خصوص با پروژکتورهای 4K. برای مثال، تمام برجستگی‌های کوچک در دیوار، به‌عنوان «نویز» اضافی در تصویر قابل مشاهده خواهند بود. این می تواند حواس پرت کننده باشد و کیفیت تصویر پروژکتور گران قیمت شما را کاهش دهد.

اگر بهترین کیفیت تصویر را می خواهید، حتی یک صفحه نمایش ارزان قیمت گزینه بسیار بهتری است. این به این دلیل است که صفحه های پروژکتور تمایل دارند تصویر را به میزان قابل توجهی روشن کنند و سطح صافی ایجاد کنند که فقط تلویزیون، فیلم یا بازی شما را نشان می دهد.

مشاوره بیشتر در مورد پروژکتورهای 4K

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.