چ. اکتبر 5th, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

یک دختر 17 ساله اهل نبراسکا و مادرش با اتهامات جنایی از جمله انجام سقط جنین غیرقانونی و مخفی کردن جسد پس از اینکه پلیس تاریخچه چت خصوصی این زوج را از فیس بوک به دست آورد، اسناد دادگاه منتشر شده توسط دادگاه، با اتهامات جنایی روبرو هستند. مادربرد نشان می دهد.

اگرچه اتهامات علیه این دو زن بر اساس قانون سقط جنین تعیین شده است (نبراسکا سقط جنین را 20 هفته پس از لقاح غیرقانونی می کند مگر اینکه جان مادر در خطر باشد)، فعالان سلامت زنان و طرفداران حریم خصوصی دیجیتال می گویند که این پرونده خطرات نظارت دیجیتالی فراگیر را نشان می دهد. پست-قلیه آمریکا.

«از زمان معکوس شدن قلیهکیتلین سیلی جورج، مدیر عامل غیرانتفاعی مبارزه برای آینده ما، در بیانیه ای گفت، شرکت مادر فیس بوک متا و سایر شرکت های بزرگ فناوری قول های بلندی در مورد دفاع از دسترسی به مراقبت های بهداشتی باروری داده اند. در عین حال، اقدامات نظارتی ریاکارانه این شرکت ها، آنها را در جرم انگاری افرادی که به دنبال، تسهیل و ارائه سقط جنین هستند، شریک می کند.»

پرونده‌های دادگاه و پلیس نشان می‌دهد که پلیس پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر دفن غیرقانونی کودک مرده‌ای که سلست به‌طور نارس به دنیا آورده بود، تحقیقات از سلست برگس 17 ساله و مادرش جسیکا برگس را آغاز کرد. این دو زن به کارآگاه بن مک براید از بخش پلیس نورفولک، نبراسکا گفتند که در مورد این موضوع در پیام‌رسان فیس‌بوک صحبت کرده‌اند، که باعث شد ایالت برای تاریخچه چت و داده‌هایشان از جمله مهرهای زمانی ورود به سیستم و عکس‌ها حکم جستجوی متا صادر کند.

متا با این درخواست موافقت کرد و به نظر می رسد که تاریخچه چت مسنجر نشان می دهد که سلست و جسیکا در مورد استفاده سلست از داروهای خانگی سقط جنین صحبت می کنند. در آن زمان، سلست 28 هفته باردار بود – در شروع سه ماهه سوم بارداری.

پلیس از تاریخچه چت به عنوان مدرک برای توقیف رایانه ها و تلفن های این زوج استفاده کرد. از آن زمان، آنها این دو زن را به چندین جنایت متهم کردند، از جمله اتهام جسیکا به اتهام انجام سقط جنین 20 هفته پس از لقاح و انجام سقط جنین بدون پزشک مجاز (هر دو جنایت)، و اتهام سلست (که در بزرگسالی محاکمه می شود). با جرم خارج کردن، پنهان کردن یا رها کردن جسد انسان مرده.

جزییات این پرونده ابتدا توسط اداره گزارش شد لینکلن ژورنال-ستاره و فوربس، با مادربرد انتشار اسناد از جمله سوگندنامه ارسال شده توسط کارآگاه مک براید

در پاسخ به گزارش‌های رسانه‌ها، متا شرکت مادر فیس‌بوک تاکید کرد که حکم جستجوی این داده‌ها «معتبر» و «قانونی» است و اشاره‌ای به سقط جنین نکرده است.

حکم های مربوط به اتهامات مربوط به تحقیقات جنایی و اسناد دادگاه نشان می دهد که پلیس در آن زمان در حال بررسی پرونده یک نوزاد مرده بود که سوزانده و دفن شده بود، نه تصمیم به سقط جنین. توییت کرد اندی استون مدیر ارتباطات متا. هر دوی این ضمانت‌ها در اصل با دستورات عدم افشای اطلاعات همراه بودند، که ما را از به اشتراک گذاشتن هرگونه اطلاعات در مورد آنها منع می‌کرد. اکنون دستورات لغو شده است.»

به نظر می‌رسد متا با برجسته کردن جزئیاتی که در حکم به سقط جنین اشاره نشده است، سعی دارد از انتقادی که سیاست‌های جمع‌آوری اطلاعات فعلی‌اش می‌تواند برای پیگرد قانونی زنان در ایالات متحده که سقط جنین غیرقانونی انجام می‌دهند استفاده شود، فاصله بگیرد.

با این حال، کمپین‌ها خاطرنشان می‌کنند که متا همیشه باید از درخواست‌های قانونی برای داده‌ها پیروی کند، و این شرکت تنها در صورتی می‌تواند این را تغییر دهد که از ابتدا جمع‌آوری آن داده‌ها را متوقف کند. در مورد Celeste و Jessica Burgess، این به این معنی بود که رمزگذاری سرتاسر (E2EE) را در فیس‌بوک مسنجر پیش‌فرض می‌کردیم. این بدان معنا بود که پلیس باید مستقیماً به تلفن های این زوج برای خواندن چت آنها دسترسی پیدا می کرد. (E2EE در مسنجر موجود است اما باید به صورت دستی روشن شود. به طور پیش فرض در واتس اپ روشن است.)

George of Fight for می‌گوید: متا این توانایی را دارد که رمزگذاری سرتاسر را برای همه پیام‌های خود به‌طور پیش‌فرض تبدیل کند و اطمینان حاصل کند که هیچ‌کس به جز فرستنده‌های پیام – حتی خود افراد در فیس‌بوک یا اینستاگرام – نمی‌توانند به مکالمات خصوصی دسترسی داشته باشند. آینده. تا زمانی که متا نظارت بر پیام های خصوصی را رها نکند و از کاربران خود با رمزگذاری سرتاسر محافظت نکند، همچنان در نظارت و جرم انگاری افراد باردار شریک است.

با این حال، پیام‌های چت خصوصی تنها یک جزء در طیف وسیعی از شواهد دیجیتالی است که احتمالاً توسط پلیس برای پیگرد سقط جنین غیرقانونی در ایالات متحده استفاده می‌شود. محققان می‌توانند درخواست دسترسی به بسیاری از منابع داده، از جمله سوابق سلامت دیجیتال، سابقه جستجوی Google، پیام‌های متنی و داده‌های موقعیت مکانی تلفن را داشته باشند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.رادیو فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.