پ. سپتامبر 29th, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ،

من برای اولین بار پس از چند هفته پیام های مستقیم خود را بررسی کردم و ترکیبی از هیجان و ترس در وجودم فرو رفت: من یک پیام از یک شخص جدید داشتم. او خود را معرفی کرد و می خواست شخصاً در یک بار محلی ملاقات کند. ما از طریق یک سرور دوستیابی وصل شده بودیم، بنابراین من فرض کردم که قصد او عاشقانه بود. مشکل این بود که من غیرجنسی هستم – فردی که جاذبه جنسی را تجربه نمی کند. و من از اینکه انتظارات بسیار متفاوتی در مورد اینکه آن شب چگونه می‌گذرد داشتیم، وحشت داشتم.

در بهار 2020 شروع به شک داشتم که غیرجنسی هستم. تشنه تعامل معنادار با جامعه غیرجنسی بودم، اما از آنجایی که در آن زمان همه در یک حباب بسته شده زندگی می کردند، من به جستجوی گوگل رضایت دادم. ابتدا شبکه دید غیرجنسی و آموزش را پیدا کردم، که به تعداد زیادی زیرمجموعه اشاره کرد، جایی که در مورد یک برنامه دوستیابی/دوستی شنیدم که از آن زمان تاریک شده است (اما نه قبل از اینکه توسط ربات های شکر بابا غلبه کند) و همچنین The Asexuality و Aromantic Spectrum. اختلاف نظر البته. برای همه چیز یک اختلاف وجود دارد، فکر کردم

اما بعد فهمیدم که یک سرور بزرگ و فعال Discord نیز برای دوستیابی وجود دارد. (یک اختلاف برای وجود دارد همه چيز.) به آن Ace Date Space می گویند – “ace” مختل کننده “غیر جنسی” است – یا فقط “ADS”. من به طور تصادفی در طول یک شب غم انگیز جستجو در اینترنت برای مشاوره دوستیابی با آن برخورد کردم. («فقط باید یاد بگیری که عاشق مجردی باشی!» تابلوهای پیام با خوشحالی غمگین شدند.) و بنابراین، من یک حساب جدید Discord ایجاد کردم – هنوز بیرون نبودم و نمی خواستم این سرور با حساب اصلی من مرتبط شود. – و تا حدودی با نگرانی پیوند را دنبال کرد.

اولش دلم گرفته بود. پس از تأیید سن بالای 18 سال، نیم دوجین کانال متنی در سمت چپ صفحه ظاهر شد: “#اطلاعیه ها”. “#نقش”؛ “#معرفی”; “#مناسبت ها”؛ ” #سالن “; و “#سالن” همه آنها با فونت سفید پررنگ فهرست شده بودند که پیام های خوانده نشده را نشان می دهد. یک پیام مقدماتی کوتاه به من پیشنهاد کرد که در #نقش‌ها شروع کنم تا بر اساس سن (۲۱ تا ۲۳)، آنچه به دنبال آن بودم (به دنبال عاشقانه)، جایی که در ایالات متحده آمریکا، شمال شرقی قرار داشتم، و علایقم، برخی از شناسه‌ها را به خودم اختصاص دهم. و سرگرمی ها (عاشق حیوانات، دانش فن، دانشمند). هر بار که نقشی را از این دسته آخر انتخاب می کردم، یک کانال با علاقه خاص در نوار کناری سمت چپ با صدها پیام جدید دیگر برای خواندن ظاهر می شد.

من همچنین می‌توانم تمایلات جنسی خود را از میان تعدادی از هویت‌های طیف غیرجنسی انتخاب کنم. من به بیش از 1000 عضو ADS ملحق شدم تا “غیر جنسی” را برای خودم انتخاب کنم، و – پس از اینکه چند کانال دیگر در نوار کناری ظاهر شد – هر ترس اولیه جای خود را به سرخوشی داد. در فرهنگی که به شدت بر رابطه جنسی متمرکز بود، بالاخره افرادی مثل خودم را پیدا کردم که برای آنها رابطه جنسی در درجه دوم اهمیت قرار داشت، اصلاً عاملی نبود، یا حتی فعالانه از آنها اجتناب می شد. تعداد زیادی از ما بودیم که هر کدام منحصربه‌فرد بودیم و همه آن‌ها در مخالفت با کلیشه‌های رسانه‌ای رایج در مورد غیرجنس‌گرایان به‌عنوان روباتیک، بی‌تفاوت یا ساده لوح بودند. پرچم ما ممکن است خاکستری باشد، اما ما چیزی جز این هستیم.

این سرخوشی برای همیشه دوام نیاورد. علیرغم بهترین تلاشم، نتوانستم خودم را در سرور ادغام کنم تا رضایتم را جلب کنم. هر بار که به انتهای مجموعه ای از اعلان ها می رسیدم، دیگران برای جایگزینی آنها ظاهر می شدند و من نمی توانستم ادامه دهم، چه برسد به اینکه درگیر باشم. ورود و آشنایی با آداب و رسوم سرور، فراتر از قوانین اولیه آن، کافی نبود، و من نتوانستم فرمول جادویی را برای حفظ هر گونه ارتباط نوپایی که ایجاد کردم، استنتاج کنم. من کمتر و کمتر شروع به ورود به ADS کردم – تا پاییز.

من آن دعوتنامه را برای یک بار دریافت کردم.

جلسه ما پیوسته نزدیک شد. آیا او رابطه غیرجنسی را جدی می گیرد؟ اگر بخواهد رابطه جنسی داشته باشد چه؟ من نگران بودم، هنوز احساس می کردم که پیدا کردن کسی که به دنبال نوع رابطه ای است که من می خواستم خیلی خوب است که درست باشد. می دانستم که تمایلات جنسی مشترک دلیل اصلی ملاقات ما بود. من به تازگی آنقدر به احساس دوست نداشتن عادت کرده بودم – حتی قبل از اینکه بدانم از برچسب “غیر جنسی” برای خودم استفاده کنم – که برایم سخت بود باور کنم که جهت گیری من برای یک شریک بالقوه معامله شکنانه ای نیست.

ما به دیدار ادامه دادیم؛ قرار قرار گذاشتیم، علایق مشترکی داشتیم، یا فقط از همراهی یکدیگر لذت بردیم. من یک خاطره مشخص از اولین باری که به آپارتمان او رفتم – برای تماشا، دارم منطقه گرگ و میش – و من در گوشه استودیوی او، یک پرچم کوچک پارچه‌ای غرور غیرجنسی را دیدم. در آن لحظه احساس آرامش عمیقی کردم، وقتی دیدم بخشی از خودم که از آن خجالت می‌کشیدم، یا از آن می‌ترسیدم، و اکنون آن را پنهان کرده بودم، به‌عنوان چیزی که با کسی در میان گذاشته بودم که تحسینش کرده بودم، به نمایش گذاشته شد.

رابطه درست نشد او قبل از اینکه من را رها کند دو پوند پنیر برای من خرید تا ضربه را آرام کند (راستش را بخواهید، بهترین جدایی تا به حال)، و من در این راه یک دوست صمیمی در او پیدا کردم. اکنون که هنوز به زندگی مجردی انصراف نداده‌ام، به ADS بازگشته‌ام، که از اولین باری که به عضویت درآمدم رشد کرده و تغییر زیادی کرده است. و با دانستن اینکه غیرجنسی من یک اشکال نیست، کمی مطمئن تر هستم. این یک ویژگی است.

کارا جیووانتی یک فیزیکدان اولیه است که در دانشگاه نیویورک در مورد ماده تاریک و اخترفیزیک ذرات مطالعه می کند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

منبع

رادیو فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.