چ. اکتبر 5th, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا


به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ،

ال‌جی دیسپلی پنل تلویزیون OLED EX 97 اینچی جدیدی را معرفی کرد که با لرزش صدای 5.1 را بدون کمک بلندگوی داخلی تولید می‌کند.

این صفحه نمایش غول پیکر دارای فناوری CSO (صوت سینمایی OLED) ال جی است که قبلا در دستگاه هایی مانند این پنل OLED قابل خم شدن 48 اینچی دیده شده بود. CSO از یک تحریک کننده فیلم نازک که در پشت پنل اعمال می شود برای لرزاندن نمایشگر استفاده می کند و در نتیجه صدا مستقیماً از OLED بدون نیاز به بلندگوهای اضافی تولید می شود. ال‌جی دیسپلی ادعا می‌کند که سیستم 5.1 کانالی «سطح غوطه‌وری سینمایی» را ارائه می‌کند، که ادعای جسورانه‌ای است با توجه به اینکه همه صداها از تلویزیون به جای بلندگوهای صدای فراگیر در پشت بیننده می‌آیند.

در حالی که نمی‌توانیم کیفیت صدای تولید شده توسط CSO را در این پنل ال‌جی تضمین کنیم، متوجه شدیم عملکرد این فناوری در گوشی هوشمند LG G8 که در سال 2019 با این فناوری امتحان کردیم، ضعیف بود، اگرچه ممکن است اوضاع از آن زمان بهبود یافته باشد. با نگاهی به بررسی‌ها برای Sony Bravia AG9، یک تلویزیون OLED که دارای فناوری پانل ارتعاشی مشابه است، بررسی های تخصصی آن را “یکی از بهترین تلویزیون های موجود در بازار” نامید. این کاملاً مشابه «سطح غوطه وری سینمایی» نیست، اما برای ارائه برند خود ال جی نوید خوبی است.

پنل 97 اینچی LG Display از همان فناوری OLED EX موجود در جدیدترین تلویزیون های OLED پرچمدار ال جی و سایرین استفاده می کند تا تصویری روشن تر و دقیق تر ایجاد کند. LG Display آن را بزرگ‌ترین پنل OLED می‌داند که تاکنون ساخته شده است، اگرچه بخش لوازم الکترونیکی مصرفی این شرکت، LG Electronics (که تلویزیون‌های آن از پنل‌های تولید شده توسط LG Display استفاده می‌کنند)، قبلاً در ژانویه 2022 یک تلویزیون OLED 97 اینچی را بدون ویژگی صدای لرزان معرفی کرده بود.

طبق گفته FlatpanelsHD، OLED 97 اینچی LG Electronics باید اواخر امسال با قیمتی در حدود 25000 دلار وارد کانال های خرده فروشی شود. این بدان معناست که می‌توانید انتظار داشته باشید هر تلویزیونی که در اطراف پنل ارتعاشی جدید LG Display تولید می‌شود، با همان قیمت یا شاید کمی بیشتر باشد.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

منبع

مطلب پیشنهادی
به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، آیا زمانی که Canon EOS R5 …

رادیو فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.