ش. اکتبر 1st, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از رسانه عصر فناوری

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

دموکرات ها در آستانه تصویب اولین قانون مهم آب و هوایی آمریکا هستند که به وعده رئیس جمهور جو بایدن مبنی بر کاهش انتشار سوخت های فسیلی با صدها میلیارد دلار برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی عمل می کند.

روز یکشنبه، پس از یک بحث ماراتن طولانی، مجلس سنا قانون کاهش تورم را با امضای همه 50 دموکرات و معاون رئیس جمهور کامالا هریس با رأی تساوی به تصویب رساند. هیچ جمهوری خواه از آن حمایت نکرد. این لایحه اکنون به مجلس ارائه می شود و انتظار می رود مجلس آن را تصویب کند. انتظار می رود پس از تایید مجلس نمایندگان، رئیس جمهور بایدن آن را امضا کند و به قانون تبدیل شود.

بسته مخارج گسترده ۷۵۰ میلیارد دلاری پوشش مراقبت‌های بهداشتی را گسترش می‌دهد و کسری بودجه را کاهش می‌دهد، اما بیشتر هزینه‌ها برای مقابله با بحران آب و هوا استفاده می‌شود. این شامل حدود 370 میلیارد دلار هزینه می شود که شامل اعتبار مالیاتی برای ترویج استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی و انرژی پاک، به علاوه مشوق هایی برای شرکت ها برای توسعه تولید انرژی های تجدیدپذیر و تامین مالی فناوری ها برای حذف دی اکسید کربن از جو است.

تصویب مورد انتظار یک پیروزی برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و یک چرخش قابل توجه از سال گذشته است، زمانی که قانون بایدن برای بهبود شرایط آب و هوایی، که شامل بیش از 500 میلیارد دلار بودجه تغییر آب و هوا بود، به تصویب رسید. از مجلس گذشت اما در سنا درگذشت. کارشناسان می گویند که قانون کاهش تورم کاهش یافته هنوز یک معامله بسیار بزرگ است و در صورت تصویب به قانون، به طور بالقوه می تواند انتشار گازهای گلخانه ای کشور را تا پایان دهه 40 درصد کاهش دهد.

بایدن این لایحه را “بزرگترین سرمایه گذاری در مبارزه با بحران وجودی تغییرات آب و هوایی” خواند.

CNET برای کمک به درک اینکه این قانون تاریخی چه معنایی برای شما و تغییرات آب و هوایی دارد، این سؤالات متداول را گردآوری کرده است.

قانون کاهش تورم چگونه استفاده از انرژی پاک و تجدیدپذیر را ترویج خواهد کرد؟

محرک اصلی قانون کاهش تورم اعتبارات مالیاتی است که دولت امیدوار است به کشور کمک کند تا صنعت و مصرف کنندگان را از سوخت های فسیلی دور کرده و به سمت انرژی های تجدیدپذیر سوق دهد. این لایحه چندین اعتبار مالیاتی را که از قبل برای انرژی های تجدیدپذیر در دسترس است، تمدید می کند. همچنین انگیزه های جدیدی برای سرمایه گذاری در فناوری انرژی پاک ایجاد می کند.

این شامل میلیاردها دلار است که برای توسعه تولید برق از طریق باد و خورشید و همچنین ایجاد سرمایه‌گذاری و انگیزه برای شرکت‌های صنعتی برای استفاده از انرژی پاک در تولید و تولید خود برای کمک به کاهش انتشار کربن در ایالات متحده استفاده می‌شود.

آیا برای من به عنوان یک فرد اعتبار مالیاتی وجود دارد تا بتوانم نقش خود را در پاکسازی محیط زیست انجام دهم؟

آره. این نیز بخش عمده ای از این لایحه است. این لایحه شامل اعتبار مالیاتی برای تشویق مصرف کنندگان به خرید و استفاده از وسایل برقی، پمپ های حرارتی و سایر فناوری ها برای افزایش بهره وری انرژی در خانه ها می شود. همچنین شامل اعتبار مالیاتی به مصرف کنندگان برای خرید وسایل نقلیه الکتریکی، پنل های خورشیدی و ذخیره باتری می شود. این شامل تمدید 7500 دلار اعتبار مالیاتی برای خرید یک وسیله نقلیه الکتریکی جدید و ایجاد اعتبار 4000 دلاری برای یک وسیله نقلیه الکتریکی مستعمل می شود. همچنین اعتباراتی برای خرید خودروهای الکتریکی برای استفاده تجاری در نظر گرفته شده است.

آیا انتظار می‌رود که این لایحه به اهداف کاهش انتشار کربن کمک کند؟

کارشناسان آب و هوا می گویند که این لایحه می تواند انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده را تا سال 2030 حدود 40 درصد کمتر از سطح سال 2005 کاهش دهد.

بایدن قبلاً هدف خود را کاهش حداقل 50 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای در این کشور تا سال 2030 تعیین کرده بود. این هدف بخشی از اهداف گسترده تر تعیین شده توسط توافقنامه پاریس است که هدف آن حفظ گرمایش جهانی زیر 1.5 درجه سانتیگراد برای محدود کردن غیرقابل برگشت است. اثرات آن بر اکوسیستم و سلامت انسان

در مورد افرادی که در حال حاضر از اثرات تغییرات آب و هوایی و آلودگی ناشی از سوخت های فسیلی رنج می برند، چطور؟ آیا در صورتحساب چیزی برای آنها وجود دارد؟

قانون کاهش تورم 60 میلیارد دلار برای کمک به آمریکایی هایی که از بدترین اثرات آلودگی سوخت های فسیلی متحمل شده اند، اختصاص می دهد. این شامل تلاش‌های مالی برای پاکسازی آلودگی و همچنین ایجاد انعطاف‌پذیری در جوامعی است که بیشتر تحت تأثیر پیامدهای تغییرات آب و هوایی هستند، مانند افزایش سطح آب دریاها، آسیب‌های ناشی از طوفان‌ها و طوفان‌های قوی‌تر، و جوامعی که تحت تأثیر آتش‌سوزی‌های جنگلی قرار گرفته‌اند.

این لایحه همچنین شرکت هایی را که مقادیر بیش از حد متان منتشر می کنند مجازات می کند.

انتظار می رود این لایحه چه تاثیری بر اقتصاد داشته باشد؟

از آنجایی که قانون کاهش تورم تولید فناوری پاک در ایالات متحده را تشویق می کند و همچنین تولید انرژی های تجدیدپذیر را افزایش می دهد، دولت بایدن می گوید که این قانون مشاغل سبز ایجاد خواهد کرد.

چرا برخی از دوستداران محیط زیست از این لایحه ناراحت یا نگران هستند؟

در حالی که قانون کاهش تورم یک سرمایه گذاری تاریخی در انرژی های تجدیدپذیر ایجاد می کند، همچنین زمین های فدرال بیشتری را برای توسعه نفت و گاز باز می کند. این ماده از لایحه برای جلب حمایت رای نوسانی بسیار مهم سنا، سناتور جو مانچین، یک دموکرات میانه رو از ویرجینیای غربی گنجانده شد.

به طور خاص، این لایحه فروش اجاره برای حفاری در اراضی دولتی در آلاسکا و خلیج مکزیک را از سر می گیرد. همچنین، برای یک دهه آینده، دولت ایالات متحده ملزم خواهد بود که سالانه 2 میلیون جریب زمین عمومی و 60 میلیون هکتار از آب های فدرال را برای اجاره نفت و گاز در دسترس قرار دهد.

پیش از رای گیری روز یکشنبه، بیش از 350 گروه حفاظت از محیط زیست و جامعه، این مقررات را در این لایحه “دستورالعمل هایی برای صنعت سوخت های فسیلی” نامیدند.

سناتور برنی سندرز، دموکرات از ورمونت، این مقررات در این لایحه را “هدیه بزرگی برای صنعت سوخت های فسیلی” خواند. سندرز علیرغم مخالفت خود با این مفاد لایحه، در نهایت به آن رای داد.

بعدش چی؟

انتظار می‌رود مجلس نمایندگان روز جمعه به این لایحه رای‌گیری کند. و سپس برای امضای آن به رئیس جمهور بایدن ارسال خواهد شد.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.