ج. اکتبر 7th, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از رسانه عصر فناوری

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

شما به پایان فصل اول سریال سورئال و اغوا کننده نتفلیکس رسیده اید مرد شنی. احتمالاً چیزهای زیادی برای فکر کردن دارید. در اینجا آمده است که سریال چگونه یک cliffhanger را اذیت می کند و چگونه کمیک ها ممکن است الهام بخش فصل 2 باشند.

بررسی Sandman از CNET این سریال «تلفیقی خوشمزه، تاریک، خنده‌دار از اسطوره و جادو در دنیای مدرن است، پر از موجودات فراطبیعی اغواکننده و مخرب در قلمروی لایه‌ای غنی از ترس‌ها و خیالات». در حال پخش، این نمایش مورفئوس با نام مستعار رویا، خالق و حاکم رویاهای مردم را دنبال می کند. زندانی شدن برای یک قرن، فرار و بازگشت او به دنیای رویاها، او را با قاتل زنجیره‌ای متعهد، کورینتیان، لوسیفر مستبد در جهنم و انسانی که قدرت یک “گرداب” را در دست دارد، درگیر می‌کند که وجودش تهدیدی برای نابودی هر دو بیداری است. و دنیاهای رویایی

دو جنبه در پایان وجود دارد که می توانیم در آن غوطه ور شویم. اول، خود نمایش و نحوه پایان یافتن شخصیت ها و خطوط داستانی آن وجود دارد. دوم، کمیک‌های منبع هستند که می‌توانیم به دنبال سرنخ‌هایی در مورد اینکه داستان سریال می‌تواند به کجا برسد، بگردیم. اگر سریال شما را به خواندن کمیک ها وسوسه کرده است – و ما صمیمانه آن را توصیه می کنیم – آنها را برای شما اسپویل نمی کنیم.

این سریال بر اساس یک سریال کمیک نمادین نوشته نیل گیمن با هنرمندانی چون سم کیث و مایک درینگنبرگ و بسیاری دیگر ساخته شده است. نسخه تلویزیونی از دو جلد اول با نام‌های Preludes & Nocturnes و The Doll’s House گرفته شده است.

از جهاتی سریال به کمیک وفادار است. برای مثال، جلسه نیمکت پارک بین رویا و مرگ در قسمت 6، تقریباً کلمه به کلمه از صفحه ترجمه شده است. تغییرات دیگر بزرگ‌تر هستند: جان کنستانتین، شخصیت کمیک، با نمایش لایو اکشن خود و حضور در Legends of Tomorrow به تداوم گسترده‌تری از DC گره خورده است، بنابراین در نمایش جای خود را به جنا کولمن، جن‌گیر بد دهان، جوآنا کنستانتین داده است. این بدیهی است که تغییر بزرگی نسبت به کمیک هاست: او به وضوح لهجه لندنی دارد، در حالی که جان اهل لیورپول است.

گرداب

یک زن سیاهپوست جوان در زمینی ایستاده است که در آن دو نفر در دوردست روی یک صحنه تئاتر عجیب می رقصند.

وانسو سامونیا (سمت راست) نقش رز واکر را بازی می کند که او نیز گرداب است.

نتفلیکس

در نیمه دوم فصل، رویا با ظهور یک “گرداب رویا” تهدید می شود، چیزی که او زمانی دید که جهان انسان و رویا را نابود می کند. او به شدت مصمم است تا گرداب را نابود کند، که خبر بدی است زیرا در واقع یک شخص است: زن جوانی به نام رز واکر با بازی وانسو سامونای.

او کنترل قدرت خود را از دست می دهد، موانع بین رویاهای فردی را می شکند تا دوستانش خود رویایی خود را پیدا کنند که در یک مکان ناخودآگاه جمع شده اند. در اینجا می بینیم که باربی در مورد چشم سرگردان همسرش کن یاد می گیرد، در حالی که دونوازی هال با درگ آلتر ایگوی خود نشان می دهد که او با بخش های مختلف شخصیت خود به دنبال یک رویای وحشتناک قبلی آشتی داده است. زن و شوهر شیفته عنکبوت، شانتال و زلدا نیز ساکن مهمان خانه هستند، و رویای آنها شامل جمله ای بازگشتی است که مدام به خود می چرخد ​​(“شب تاریک و طوفانی بود و کاپیتان به همسرش گفت: برای ما داستانی تعریف کن. رفیق، و این داستان است. شبی تاریک و طوفانی بود…”)، الهام گرفته از جمله ای که اکنون به طور کلی به عنوان یک کلیشه ادبی مورد تمسخر قرار می گیرد و رمان پل کلیفورد در سال 1830 نوشته ادوارد جورج بولور-لیتون را باز کرد.

آنها توسط یک گرداب واقعی، از نوع گردابی، قطع می شوند تا آنها را یکی یکی به سمت فراموشی بمکد. او سرانجام می پذیرد که قدرت هایش جهان را تهدید می کند و تسلیم مورفئوس و سرنوشت او می شود.

خوشبختانه، معلوم شد که رز هرگز قرار نبوده که گرداب باشد. این سرنوشت در ابتدا برای مادربزرگ یونیتی کینکید در نظر گرفته شده بود. اما زمانی که رویا به زندان افتاد، یونیتی یکی از میلیون‌ها انسانی بود که تسلیم خواب دائمی شد (ما در مونتاژ «بیماری خواب‌آلود» قسمت اول، پدرش را دیدیم که در دوران کودکی تلاش می‌کرد تا او را بیدار کند). یونیتی و کتابدار متوجه این موضوع می‌شوند و به موقع می‌رسند تا یونیتی گرداب را از رز پس بگیرد که باعث مرگ او می‌شود.

رز با برادر گمشده‌اش جد، که رویاهای او برای ابرقهرمان شدن را می‌توان به عنوان یادآوری بدبینانه دانست که داستان‌های ابرقهرمانی ریشه در فانتزی‌های قدرتی کودکان دارند، دوباره متحد می‌شود.

او همچنین با لیتا که ملاقات مجدد با همسر مرحومش در رویاهایش منجر به یک بارداری خیالی شد – که به نوعی بعد از بیدار شدن او به یک برآمدگی بسیار واقعی تبدیل شد. مورفیوس کمتر از این چرخش وقایع خوشحال است و به لیتا هشدار می دهد که کودکی که در رویا باردار شده متعلق به او است.

رویا و آرزو

thesandman-season1-00-35-17-21r

رویا (استوریج) و هوس (میسون الکساندر پارک)

نتفلیکس

وقتی صحبت از بارداری های نامتعارف شد، معلوم شد که تمام مشکلات توسط خواهر و برادر Death، هوس اغوا کننده، طراحی شده است. دیزایر که توسط یک پارک سینوسی الکساندر میسون بازی می‌شود، از رویا متنفر است و این زوج به همراه ناامیدی دوقلوی Desire رقابتی مسموم دارند. اما این طرح فراتر از همبازی خواهر و برادر است: میل یونیتی را آغشته کرد، به این معنی که فرزندان او – از جمله رز – نیز مانند رویا و دیزایر، فرزندان خانواده بی پایان هستند. دزایر می‌دانست که روزی مورفیوس باید گرداب را بکشد و رویا را در مسیر برخورد با خانواده بی‌پایان قرار دهد، قانون طلایی در مورد نکشتن یکدیگر.

یونیتی توانست مورفئوس را از آن شکاف مرگبار بیرون بیاورد، اما هوس هنوز شکست خورده است. مورفیوس از لانه Desire بازدید می کند و به خواهر و برادرش یادآوری می کند که هنوز مرگ و سرنوشت را در کنار خود دارد. اما در مورد آن عضو گمشده Endless چطور؟

لوسیفر در جهنم

میل و ناامیدی تنها دشمنانی نیستند که پشت دریم نقشه می کشند. وقتی مورفئوس برای بازپس گیری سکان هدایت خود به جهنم رفت، لوسیفر را علناً شکست داد. در قسمت آخر، شیاطین پیشرو جهنم را می‌بینیم که لوسیفر را تحت فشار قرار می‌دهند. اگر نمی توانند جهنم را ترک کنند، استدلال می کنند، باید مرزهای جهنم را گسترش دهند. لوسیفر با بازی گوندولین کریستی (براین تارث از بازی تاج و تخت)، در برابر فشار تعظیم می کند، حتی اگر خدا را آزار دهد.

در پایان، Morpheus به Dreaming بازگشته است. اما او با تجارب خود بزرگ شده و شاید نرم شده است، و طبیعت مغرور و شاهانه اش را شماره گیری می کند تا گالت را از یک کابوس به رویا تبدیل کند و به کتابدار اجازه می دهد اداره قلمرو را در دست بگیرد. در همین حال، او روی ایجاد رویاها و کابوس های جدید تمرکز می کند، از جمله شاید جایگزینی برای Corinthian. در حالی که به نظر می رسد این یک دوره خوشایند برای تأمل و بهبودی برای مورفیوس است، باید از خود بپرسید که آیا او باید از روی شانه خود به دشمنانش که در حال جمع شدن هستند نگاه کند یا خیر…

مرد شنی چگونه از کمیک ها ترسیم می کند؟

خوب، حالا داریم به اسپویلرهای کمیک اصلی می پردازیم. در اینجا نحوه نمایش این موضوعات مختلف در کتاب ها آمده است، اما این بدان معنا نیست که فصل دوم نسخه تلویزیونی همان طرح ها را دنبال خواهد کرد.

هشدار اسپویلر

حمله لوسیفر به مورفئوس در جلد 4 فصل مه می آید. اما این یک انتقام ظریف تر و شیطانی تر از آن چیزی است که شما ممکن است انتظار داشته باشید، زیرا لوسیفر یک جام بسیار آماده به مورفئوس می دهد: کلیدهای جهنم. رویا فقط برای نجات معشوق سابقش نادا – زن قفسی که هنگام ورود به جهنم در قسمت 4 با آن روبرو شد – آمد، اما خود را در برابر انبوهی از هادس می بیند. از جمله دشمنان او می‌توان به آزازل، دیو کابوس‌واری که در فصل پایانی با لوسیفر (با صدای ناسازگار، راجر علام، هنرپیشه بریتانیایی دوست‌داشتنی) دعوا کرد، و خدایان نورس ثور و لوکی اشاره کرد. ما نمی‌دانیم که آیا آنها در نسخه تلویزیونی این داستان حضور خواهند داشت، با توجه به اینکه لوکی در حال حاضر یکی از چهره‌های مهم در دنیای سینمایی مارول است – نه در مورد خدایان آمریکایی خود گیمن، یک سریال تلویزیونی اخیر در استارز.

یکی از دوستان رز نیز دوباره در کمیک ظاهر می شود: باربی که بعداً کن را ترک می کند و به نیویورک می رود. او دوباره در جلد 5 کمیک A Game of You ظاهر می شود، که شاهد ماجراجویی های بیشتری در سرزمین رویایی افسانه ای او در کنار مارتین تنبونز، دستیار سگ مانند (با صداپیشگی کمدین و بازیگر افسانه ای بریتانیایی سر لنی هنری) است.

و ما بدون شک بیشتر از Lyta Hall را خواهیم دید. به اندازه کافی خنده دار، زمانی که کمیک های اصلی شروع شد، به طور مماس به جهان ابرقهرمانان دی سی متصل شدند. لیتا در اصل دختر Wonder Woman بود. اما حتی بدون هیچ ارتباط فوق‌العاده‌ای، لیتا تأثیر مهمی بر داستان می‌گذارد، زمانی که با Furies سه‌چهره، زنان جادوگر از قسمت 2 متحد می‌شود.

اینکه آیا سریال از خط داستانی کمیک‌ها پیروی می‌کند باید دید، اما با توجه به تحسین منتقدان و طرفداران از اقتباس تلویزیونی The Sandman، به وضوح چیزهای زیادی برای رویاپردازی در مورد زمان/اگر نت‌فلیکس فصل دوم را تأیید کرد، باقی مانده است.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.