ج. اکتبر 7th, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از رسانه عصر فناوری

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

آب سمی یا آلوده حتی در کشورهای توسعه یافته می تواند خطرات جدی برای سلامتی ایجاد کند. در برخی شهرها، آب حمام به اندازه آلودگی‌های مضر موجود در آب است آبی که می نوشیداز جمله فلزات سنگین، آزبست، کلر، فلوراید و سایر مواد شیمیایی و ناخالصی ها.

اما درست زمانی که فکر می‌کردید می‌خواهیم آب سرد را در روز آبگرم در خانه‌تان بریزیم، یک خبر خوب وجود دارد: می‌توانید یک فیلتر دوش با کیفیت بالا تهیه کنید که برای محافظت از شما و خانواده‌تان در برابر همه مواد شیمیایی، آب را فیلتر می‌کند. و فلزات در آب برای قیمت نسبتا پایین. استفاده از فیلتر برای شما دوش آب مانند استفاده از الف است پارچ فیلتر آب برای حذف رسوبات و آلاینده های موجود در آب آشامیدنی شما.

حتی اگر مطمئن هستید که آب شما برای نوشیدن بی خطر است، بسیاری از مردم گزارش می دهند که استفاده از فیلتر دوش به خنثی کردن اثرات منفی آب سخت و آب نرم کمک می کند و پوست نرم تری به آنها می دهد. موهای سالم تر و به رفع انواع ناراحتی های آرایشی کمک می کند. قدرت آب تصفیه شده چقدر است!

بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا تمام فیلترهای حمام مناسب برای انواع دوش وجود دارد. اکثر آنها فیلترهایی هستند که به خوبی با سر دوش موجود شما کار می کنند، یا فیلترهای سر دوش هستند که به طور کامل جایگزین سر دوش فعلی شما می شوند (بنابراین نیازی به خرید قطعات اضافی ندارید). به خاطر داشته باشید که در نهایت به یک فیلتر جایگزین نیاز خواهید داشت و این هزینه اضافی است، بنابراین حتماً آن را در فرآیند تصمیم گیری خود لحاظ کنید. با بررسی محصولات جدید، به‌طور دوره‌ای این فهرست فیلتر آب سر دوش را به‌روزرسانی می‌کنیم.

سوناکی

فیلتر کربن فعال موثرترین انتخاب برای سر دوش شما است. از آنجایی که این فیلتر آب دوش یک مدل داخلی است، نیازی به خرید اسپری دوش جداگانه نخواهید داشت. کربن فعال دانه‌ای باکتری‌ها، کلر، کلرامین (ضدعفونی‌کننده دیگری که گاهی اوقات استفاده می‌شود)، فلزات سنگین، زنگ زدگی و سایر محصولات جانبی را حذف می‌کند، بنابراین می‌توانید با علم به اینکه ایمن هستید دوش بگیرید. بعلاوه، آب تصفیه شده دوش شما را نرم می کند تا بتوانید موهایی نرم تر از همیشه داشته باشید.

QwenchPure

فیلترهای KDF از مس و روی ساخته شده اند، دو عنصر که یک بار الکتریکی-شیمیایی کوچک بین آنها ایجاد می کنند. اگرچه ممکن است قرار دادن فلز بیشتر در حمام غیر منطقی به نظر برسد، یک فیلتر KDF برای حل کردن جیوه، کادمیوم، آرسنیک، آلومینیوم و حتی کلر عالی است. شما متوجه بار الکتریکی در دوش نخواهید شد، اما فلزات سنگین مطمئناً متوجه خواهند شد. این فیلتر سر دوش را می توان با هر سر دوشی نصب کرد و تا حدی به عنوان یک نرم کننده آب عمل می کند و سختی آب را از بین می برد.

زمین آبی

فیلتر ویتامین C کلر و فلوراید کلرامین را با خنثی کردن آن حذف می کند، اما این فیلتر سر دوش روی بسیاری از آلاینده ها و ناخالصی ها تأثیر نمی گذارد. اگر به ایمنی آب خود اطمینان دارید، اما آب کلردار باعث خشکی پوست شما می شود، فیلتر ویتامین C راه خوبی است. فیلتر ویتامین C را می توان به هر سر دوشی که قبلاً دارید وصل کرد.

GE

برای حدود 20 دلار، این فیلتر دوش جنرال الکتریک یک انتخاب عالی است اگر با بودجه کمی کار می کنید. این عمدتا از شر کلر خلاص می شود، اما همچنین قادر به فیلتر کردن رسوبات است. این فیلتر می تواند تا شش ماه دوام بیاورد و روی هر سر دوش یا لوله دوش استانداردی که در حال حاضر استفاده می کنید، قرار می گیرد.

سرب و کلر موجود در آب آشامیدنی

برخی از شما ممکن است فکر کنید که هیچ راهی وجود ندارد که آب تمیز شما حاوی آلاینده های مضر باشد. متأسفانه، حتی اگر آب شما بو و طعم خوبی داشته باشد، به این معنی نیست که آب لوله کشی شما فاقد مواد شیمیایی مضر است. آلاینده‌های آب به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند، اما عمده‌ترین موارد نگرانی در آب حمام، فلزات سمی، کلر (که به عنوان ضدعفونی‌کننده استفاده می‌شود) و محصولات جانبی که کلر با سایر مواد شیمیایی موجود در آب ایجاد می‌کند، هستند. هر یک از اینها می تواند در تجربه دوش گرفتن شما چروک شود.

فلزات سمی اصلی که اغلب در آب پنهان می شوند آرسنیک، سرب، کادمیوم و جیوه هستند که همگی در فهرست 10 ماده شیمیایی مهم سازمان بهداشت جهانی قرار گرفتند.

سرب اغلب به عنوان بزرگترین عامل آلوده کننده شناخته می شود – حتی اگر منبع آب شما خالص باشد، آب به آرامی سرب در سیستم های لوله کشی خانه را خورده و فلز سمی به داخل آب نفوذ می کند. کودکان در معرض خطر بالایی برای مواد شیمیایی خشن هستند و گزارش شده است که تا 50 درصد از سرب خود را از طریق آب آشامیدنی جذب می کنند. طبق گزارش WHO، حتی در سطوح نسبتاً پایین، قرار گرفتن در معرض سرب می تواند باعث مشکلات عصبی غیرقابل برگشت شود. به همین دلیل است که کیفیت آب همیشه باید مورد توجه قرار گیرد.

gettyimages-674748683

سرب ناشی از تخریب لوله کشی می تواند وارد آب آشامیدنی شود و باعث بروز انواع مشکلات بهداشت عمومی شود.

گتی ایماژ

مشکل اصلی دیگر مربوط به کلر است که به عنوان ضدعفونی کننده در آب آشامیدنی ما استفاده می شود. نگرانی اصلی سلامتی در واقع محصولات جانبی است که هنگام واکنش کلر با مواد آلی طبیعی موجود در آب ایجاد می شود و مواد شیمیایی مضری به نام THM ایجاد می کند. احتمالاً در مورد کلروفرم شنیده اید که تنها یکی از THM های رایج است و سطوح بالای THM ها به عنوان مواد سرطان زا عمل می کنند.

یک مطالعه نشان داد که افراد THM بیشتری را از یک دوش آب گرم 10 دقیقه ای نسبت به نوشیدن یک لیتر آب جذب می کنند، بنابراین اگر در این مورد نگران هستید، یک سیستم فیلتر دوش که به طور فعال کلر را حذف می کند، می تواند مفید باشد.

آیا فلزات سمی در آب خانه شما وجود دارد؟

امیدوارم شما را نترسانم که هرگز به آب خانه خود دست نزنید. بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، مجموعه ای جامع از دستورالعمل ها برای اطمینان از اینکه مواد شیمیایی مضر موجود در آب شما و کیفیت کلی آب شما در حال بررسی و تنظیم هستند، دارند.

در ایالات متحده، EPA دارای استانداردهای قانونی قابل اجرا برای همه انواع مختلف آلاینده ها در آب آشامیدنی شما و همچنین نگرانی های ثانویه است که ممکن است باعث تحریک پوست یا روی موهای شما شود. تامین کننده آب محلی شما باید هر سال یک گزارش اعتماد مصرف کننده جدید تهیه کند و EPA یک پایگاه داده عمومی دارد که به شما امکان می دهد به راحتی آخرین گزارش آب لوله کشی را برای منطقه خود جستجو کنید. می‌توانید گزارش را بخوانید و بررسی کنید که آیا سطوح آلاینده نگران‌کننده‌ای در آب شما وجود دارد یا خیر، اما همچنین می‌توانید با این آگاهی که اگر آلودگی آب بیش از حد مجاز خود باشد، مطمئناً به منطقه شما اطلاع داده خواهد شد.

اگر به ویژه نگران سرب هستید، یک راه آسان برای کاهش این خطر این است که آب لوله کشی را چند دقیقه قبل از استفاده از آن خالی کنید. خطرناک ترین مقادیر سرب زمانی که آب در طول شب در لوله های خانه شما نشسته است جمع می شود، بنابراین اگر آن آب فوری را خارج کنید، وضعیت بهتری خواهید داشت.

چرا باید فیلتر سر دوش بخرید؟

اگر نگرانی در مورد مواد شیمیایی بد موجود در آب شما را وادار کرده است که آب آشامیدنی خود را فیلتر کنید، ممکن است بخواهید همین کار را برای آب حمام خود انجام دهید. اگرچه آب حمام شما برای ایمن بودن در کوتاه مدت نظارت می شود، اما قرار گرفتن طولانی مدت در معرض فلزات سنگین و کلر همچنان خطری است، به خصوص برای افراد بسیار جوان و مسن.

حتی اگر کیفیت آب شما کاملاً ایمن باشد، ممکن است مو و پوست شما همچنان از آب فیلتر شده دوش بهره مند شود. برای برخی افراد، مواد معدنی و فلزات موجود در آب حمام، موهایشان را خراب می کند. آب با غلظت بالای مواد معدنی به آب سخت معروف است و از طریق لوله های خانه های بسیاری از مردم عبور می کند. مطمئن نیستید که آب سخت دارید؟ این نقشه USGS می تواند کمک کند.

اگرچه از نظر فنی برای مصرف بی خطر است، اما می توانید به راحتی افراد زیادی را پیدا کنید که می گویند آب سخت پوست و موهایشان را خراب می کند و خرید فیلتر دوش به پوست حساس، آکنه، موهای وز و حتی سوزش چشم کمک می کند. حتی افراد بیشتری می گویند که فیلتر دوش به خارش و کدر شدن پوست و پوسته پوسته شدن پوست سر کمک می کند.

gettyimages-1226912498

آلاینده های موجود در آب شما می توانند باعث خشکی و تحریک پوست شوند.

گتی ایماژ

بیشتر بخوانید: بهترین سر دوش 2021

به نظر می رسد که اثرات گزارش شده آب سخت بر روی مو و پوست شما توسط علم تایید شده است. مواد معدنی خاص موجود در آب سخت کف کردن صابون ها و شامپوها و انجام کارشان را دشوار می کند، به طوری که احساس خفگی روی پوست شما ممکن است به این دلیل باشد که کاملاً تمیز نمی شود.

بسیاری از تحریکات مو و پوست به این واقعیت مربوط می شود که صابون و آب سخت واکنش نشان می دهند و “اسکم” را تشکیل می دهند، لایه سفید چسبنده ای که پس از صابون زدن روی پوست شما باقی می ماند. آیا تا به حال متوجه بقایای سفیدی شده اید که روی شیرآلات شما به سختی تمیز می شود؟ این محصول کلسیم و منیزیم موجود در آب شما است و همان باقی مانده روی پوست شما نیز جمع می شود. این کف منافذ شما را می بندد و می تواند تارهای موی شما را بپوشاند به طوری که نرم کننده نتواند کار خود را انجام دهد و پوست حساس و موهایی را بدتر می کند.

فقط فلزات و مواد معدنی موجود در آب نیستند که پوست شما را خشک می کنند. هرکسی که مدتی را در یک استخر کلر گذرانده است، می‌داند که چگونه به نظر می‌رسد این ماده شیمیایی تمام رطوبت را از بدن شما بیرون می‌کشد و موهای ترد و پوست قرمز، خشک و خارش‌دار را برای شما به ارمغان می‌آورد.

کلر باقی مانده در آب دوش می تواند مشکلات مشابهی را ایجاد کند، اما در مقیاس بسیار کوچکتر، پوستی را برای شما به ارمغان می آورد که نمی تواند به اندازه دلخواه شما نرم شود. به خاطر داشته باشید که کلر موجود در آب به سختی حذف می شود، بنابراین باید مطمئن شوید که فیلتر آب حمامی که خریداری می کنید قادر به فیلتر کردن آب برای حذف کلر است.

چگونه بهترین فیلتر دوش را برای خانه خود انتخاب کنیم؟

انواع مختلف فیلترها برای از بین بردن انواع مختلف آلاینده ها و رسوبات بهتر عمل می کنند، بنابراین زمانی که به دنبال بهترین فیلتر دوش هستید، باید بررسی کنید که چه چیزی در آب شما وجود دارد و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مهم است، آیا این آب است. نرم کننده، سرعت جریان، فشار آب، فیلتر کردن دوش یا گالن مصرف.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که اگرچه خرید اولیه برای تصفیه آب ممکن است زیاد نباشد، معمولاً باید هر شش ماه یک بار فیلتر یا کارتریج فیلتر را تعویض کنید. بنابراین شما باید فیلترهای جایگزین و کارتریج های جایگزین را در هزینه فیلتر سر دوش نیز لحاظ کنید و به بودجه فیلتر دوش خود نگاه کنید.

همه چیز آب است

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سوالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.