س. نوامبر 28th, 2023

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از رسانه عصر فناوری

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

شرکتی که حقوق آثار جی آر آر تالکین، از جمله ارباب حلقه ها و هابیت را در اختیار دارد، توسط شرکت بازی سازی سوئدی امبراسر گروپ خریداری شده است، که اشاره کرده است که می تواند فیلم های اسپین آف بر اساس شخصیت های محبوبی مانند گندالف بسازد. آراگورن و گولوم

Embracer شرکت Middle-earth Enterprises را خریداری کرده است، شرکت هلدینگی که حقوق مالکیت معنوی فیلم‌ها، بازی‌های ویدیویی، بازی‌های رومیزی، کالاها، پارک‌های موضوعی و تولیدات صحنه‌ای مربوط به دو فرنچایز ادبی مشهور تالکین را کنترل می‌کند.

این قرارداد همچنین شامل «حقوق تطبیق» در سایر آثار ادبی مرتبط با سرزمین میانه است که توسط تالکین استیت و هارپر کالینز مجاز شده اند – در درجه اول سیلماریلیون و داستان های ناتمام نومنور و سرزمین میانه – که پس از مرگ تالکین در سال 1973 منتشر شدند.

زمانی که این تجارت توسط شرکت Saul Zaentz که حقوق خود را از وارثان و دارایی تالکین و هارپر کالینز در سال 1976 به دست آورد، برای فروش قرار گرفت، انتظار می رفت که آمازون آن را خریداری کند تا امپراتوری سرزمین میانه خود را بسازد.

در سال 2017، آمازون 250 میلیون دلار (208 میلیون پوند) برای حقوق ساخت یک پیش درآمد بودجه بزرگ برای ارباب حلقه ها، به نام حلقه های قدرت، پرداخت کرد، که قرار است در 2 سپتامبر در سرویس Prime Video خود منتشر شود.

آمازون مستقیماً با املاک تالکین مذاکره کرد تا سریال را بسازد، زیرا قرارداد اصلی حقوق که توسط Saul Zaentz در سال 1976 منعقد شد شامل کنترل ساخت یک سریال تلویزیونی بیش از هشت قسمت نبود.

Embracer که در حال حاضر مجوز انتشار بازی‌های رومیزی و بازی‌های کارتی مبتنی بر LOTR و The Hobbit را پس از خرید Asmodee Group در اوایل سال جاری دارد، می‌گوید که قصد دارد «فرصت‌های انتقال رسانه» بیشتری را برای دارایی‌ها باز کند.

شرکت های سرزمین میانه در کارهای آینده از جمله حلقه های قدرت منافع مالی دارند. انیمیشن The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim که در سال 2024 اکران می شود، برادران وارنر و بازی موبایل الکترونیک آرتز ارباب حلقه ها: قهرمانان سرزمین میانه.

سخنگوی Embracer گفت: «فرصت‌های دیگر شامل کاوش در فیلم‌های اضافی بر اساس شخصیت‌های نمادین مانند گندالف، آراگورن، گولوم، گالادریل، ایوین و دیگر شخصیت‌های آثار ادبی جی آر آر تالکین و ادامه دادن فرصت‌های جدید برای طرفداران برای کشف این موضوع است. دنیای خیالی از طریق تجارت و تجربیات دیگر.

Embracer در درجه اول در ساخت بازی های رایانه ای و کنسولی نقش دارد. در ماه مه، این شرکت استودیو پشت فرنچایز Tomb Raider را خریداری کرد و همچنین در حال گسترش مجموعه مالکیت معنوی خود به رسانه های دیگر است.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

منبع

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.