د. فوریه 6th, 2023

اسپیس ایکس اعلام کرد ژاپن اولین کشور آسیایی محسوب میشود که اینترنت ماهواره ای استارلینک را دریافت میکند. هر فرد در این کشور برای دریافت اشتراک باید ماهانه ۸۴ دلار بپردازد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اسپیس ایکس امروز اعلام کرد اینترنت ماهواره ای ژاپن را فعال کرد. این کشور اولین دریافت کننده اینترنت ماهواره ای در آسیا محسوب میشود. در حالی مردم ژاپن اکنون به اینترنت استارلینک دسترسی دارند که این سرویس پیش از این در اروپا و آمریکا فعال شده بود. پیش از این ماسک از فعال بودن ماهواره ها بر فراز ایران نیز خبر داده بود. اما برقراری این اینترنت بدون دیش زمینی امکان پذیر نیست. این تجهیزات وارد کشور نشده و مشخص نیست چه زمانی می توان به این سرویس دسترسی داشت.

اینترنت استارلینک با هدف ارائه در مناطق دورافتاده و کوهستانی راه اندازی شد. مناطقی که هیچ گاه اینترنت دریافت نخواهند کرد. همین موضوع اهمیت این سرویس را دو چندان کرده است. اسپیس در توئیت اخیر خود خطاب به کاربران ژاپنی اعلام کرد برای تهیه تجهیزات سرویس الچستارلینک باید مبلغ ۵۰۰ دلار بپردازند. همچنین هزینه اشتراک این سرویس نیز ماهانه ۸۴ دلار است.

ماهواره های شرکت اسپیس ایکس در قالب پروژه استارلینک در مدار پایینی زمین قرار گرفته اند و دسترسی به اینترنت آزاد را از طریق ارتباط با ماهواره های ویژه امکانپذیر می کنند. از مهمترین مزیت این سرویس تاخیر پائین است.

دسترسی به دیگر خبرها در اخبار فناوری آک تک.