ی. دسامبر 4th, 2022

ایلان ماسک در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد مسئولان دولت چین بطور مستقیم به وی اعلام کردند اینترنت ماهواره ای شرکت خود را در چین ارائه نکند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماسک در مصاحبه با فاینانشال تایمز اعلام کرد پکن علاوه بر درخواست عدم ارائه اینترنت ماهواره در کشور خود با ارائه اینترنت استارلینک به کشور اوکراین نیز مخالف است. در این مصاحبه ماسک مشخص نکرد که با این درخواست موافقت کرد یا خیر. البته در نقشه مربوط به ارایه خدمات استارلینک نیز نشانی از عرضه سرویس به کشور چین وجود ندارد.

در این نقشه نام کشورهای مجاور چین مانند تایوان، مغولستان و ویتنام دیده می شود که در فهرست دریافت مجوز رگولاتوری قرار دارند. البته اینترنت استارلینک در صورت عرضه در چین می تواند دسترسی به اینترنت آزاد را با روشی راحت فراهم کند. در حال حاضر محدودیت های گسترده ای برای دسترسی به اینترنت در چین وجود دارد. اما با توجه به اعلام دولت پکن هرگونه دسترسی به اینترنت آزاد در حال حاضر منتفی خواهد بود.

موضع گیری ماسک در این مورد نشان می دهد برخلاف ادعاهای وی مبنی بر آزادی بیان در برابر فشارها مقاومت نخواهد کرد. کارخانه تسلا در شانگهای چین تاکنون ۸۰ هزار خودرو در این کشور فروخته است و این موضوع نشان می‌دهد ماسک ترجیح خواهد داد خواسته های چین را برآورده کند تا بتواند بازار خود در چین را حفظ کند.

دسترسی به دیگر خبرها در اخبار فناوری آک تک.