ج. مارس 1st, 2024

خبرهای منتشر شده از سوی منابع آگاه نشان می دهد اپل روی پروژه های هوش مصنوعی خود به همراه یک تیم فوق سری توسعه دهنده هوش مصنوعی کار می کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تیم سری اپل با نام XDG در واقع زیرمجموعه گروه تجاری فناوری های سخت افزاری این شرکت محسوب میشود. گروهی از مهندسان زبده در آن حضور دارند و وظیفه آنها توسعه فناوری های جدید است. مارک گارمن از بلومبرگ به عنوان افشاگر معروف معتقد است اپل با کمک تیم فنی سری خود در حال توسعه فناوری هوش مصنوعی است. هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد پروژه های هوش مصنوعی در اپل منتشر نشده است. با توجه به اینکه این فناوری در بازار سروصدای زیادی داشته است، احتمالا اپل نیز روی این فناوری تمرکز خواهد کرد.

در حال حاضر تیم XDG در حال کار روی پروژه ای با عنوان پایش قند خون بدون نیاز به سرنگ است. با توجه به اینکه این پروژه برای روی کار آمدن به چندسال زمان نیاز دارد، مهندسان این تیم بطور همزمان روی پروژه های دیگر نیز کار می کنند.

اپل با هدف کار روی ایده های کاملا جدید بودجه هنگفتی را در اختیار این تیم قرار داده و از طریق منابع مختلف نیز به آنها کمک می کند.

دسترسی به دیگر خبرها در اخبار فناوری آک تک.