د. سپتامبر 25th, 2023

محققان در اولین مقاله تحقیقاتی خود که در این زمینه منتشر شده اعلام کردند مصرف روغن زیتون به عنوان روغن خوراکی علاوه بر فواید فراوان تا ۲۸ درصد در کاهش ریسک مرگ در اثر زوال عقل موثر است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران دانشگاه هاروارد در تحقیقات خود در زمینه رژیم غذایی و مرک و میر ناشی از زوال عقل متوجه شدند استفاده از روغن زیتون در رژیم غذایی به های انواع دیگر روغن ها باعث کاهش ریسک مرگ در اثر بیماری زوال عقل خواهد شد.

مصرف روزانه نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون می تواند تا ۲۸ درصد باعث کاهش ریسک مرگ در اثر زوال عقل شود. همچنین در صورتی که همین مقدار روغن زیتون به جای مارگارین و یا مایونز مصرف شود می توان بین ۸ تا ۱۴ درصد از ریسک مرگ را کاهش دهد.

جولی تسیه، دانشجوی دانشکده بهداشت دانشگاه هاروارد و یکی از پژوهشگران ارشد در ابن مطالعه می‌گوید: در این مطالعه مشخص شد کاهش مرگ و میر به نوع رژیم غذایی وابسته نبوده است. بنابراین می توان نتیجه گرفت روغن زیتون حاوی موادی است که می تواند برای سلامتی مفید باشد. به گفته وی برخی از آنتی اکسیدان های درون این روغن با عبور از سد خونی در مغز می توانند روی مغز موثر باشند.

دسترسی به دیگر خبرها در اخبار فناوری آک تک.